Vücut geliştiriciler kilo vermek için sağlıklı yöntemi anlar

Kilo veren çoğu insan sonuç olarak daha az sağlıklı olmuştur. 26.625 Danimarkalıların katıldığı epidemiyolojik bir araştırma çalışmasına göre, daha ince ve sağlıklı kalmak isteyen insanlar bunu vücut geliştirme yolunda yapmaktan en iyisidir. Amacınız daha düşük bir vücut ağırlığı olmamalı, ancak daha düşük bir yağ yüzdesi ile daha yüksek bir vücut ağırlığı olmalıdır.

Kilo kaybı tehlikeli mi?

Hepimizin, medyada profesyonellerin belirttiği şeyden geçerek daha az yemek yememiz için de şişmanlıyoruz. Bununla birlikte, bu tehlikeli bir mesajdır, çünkü araştırmacıların daha uzun bir süre kilo veren insanlara uydukları çalışmalar, kilo kaybının ölme olasılığınızı artırdığını göstermektedir. PLOS One’da yayınlanan Aarhus Üniversitesi’nin yanı sıra Kopenhag Üniversitesi epidemiyologlarının aynı sonuca varmak da aynı sonuca varıyor.

Çalışmak
Araştırmacılar, 1990’larda ve 21. yüzyılın başında iki etkinlikte deneklerinin BMI ve orta bölüm ölçümünü belirlediler. Bundan sonra araştırmacılar onları tipik 6.7 yıl boyunca izlediler.

Sonuçlar
Bu, araştırmacıların BMI’da bir artış veya azalmanın tam olarak nasıl ölme olasılığını etkilediğini belirlemelerini sağladı [İK veya mortalite]. Sonuçlar aşağıdaki şekilde gösterilmiştir. Gördüğünüz gibi, BMI’daki bir azalma ölme olasılığını artırır, ancak BMI’niz artarsa bu gerçekten azalır. Aslında. Bu rakamlara göre, kilo vermekten daha ağır olmak daha sağlıklı.

Yukarıdaki şekil, midsection ölçümü arasındaki bağlantıyı ve ölme olasılığını göstermektedir. Ölçüm ne kadar küçük olursa, ölme olasılığınız o kadar az olur. Midsection ölçümü ne kadar büyük olursa, ölme olasılığınız o kadar artar.

Araştırmacılar kas kütlesinin sağlıklı olduğuna inanıyorlar. Ne kadar çok kas kütlesi kütlesi varsa, o kadar iyidir. Ancak gerçekten sağlıksız olan, karın bölgenizdeki organlarınızı çevreleyen yağdır. Kılavuzsuz kilo kaybı büyük olasılıkla kas kütlesi kütlesine mal olur ve bu nedenle mortalite riskinizi artırır.

Çözüm

Araştırmacılar, “Bu bulgular, önleme ve yağ kütlesinin karın bölgesine yeniden dağıtılmasına karşı hedeflenen tedavi stratejilerinin ilerlemesi için bir gereklilik olduğunu gösteriyor” dedi.

Bilimsel bilgiyle engellenmeden, çevrimiçi olmasını isteyen herkes için bir tavsiyemiz var: Kilo almaya çalışırken, aynı zamanda şişman kısmınızı mümkün olduğunca azaltır. yanı sıra vücut geliştiricilerin tam olarak yaptığı gibi.

Orta yaşlı erkek ve kadınlarda mortalitenin yanı sıra mortalitedeki değişiklikler
Soyut

Arka plan
Vücut kitle indeksi (BMI) için bel çevresi (WC) değişti, mortalite ile pozitif bağlıdır, ancak WC’deki modifikasyonlarla ilişki daha az açıktır. WC’deki modifikasyonlar ile orta yaşlı adamdaki mortalite arasındaki ilişkiyi araştırdık ve BMI’daki eşzamanlı modifikasyonlardan etkisini değerlendirdik.

Metodoloji/Temel Bulgular
26.625 sağlıklı adamın yanı sıra Danimarka diyeti, kanser, Sağlık ve Sağlık Araştırma Araştırma Çalışması’ndan gelen kadınlar analiz edildi. WC ve BMI 1993-97’de ve 1999-02’de değerlendirildi. Mortalite hakkında bilgi Danimarka Merkez Kişi Kayıtına Bağlantı tarafından elde edildi. Tehlike oranları (HR) Cox regresyon modelleri ile tahmin edildi. 6.7 yıllık takip boyunca 568 ve aynı zamanda erkekler ve kadınlar arasında 361 ölüm meydana geldi. WC’deki modifikasyonlar mortalite ile pozitif olarak bağlandı (entegre cinsiyetler için 5 cm başına HR? Mortalite ile (entegre cinsiyetler için kg/m2 başına HR? WC’deki modifikasyonlar ile mortalite arasındaki ilişkiler, BMI, başlangıç WC’deki değişikliklere göre sınıflandırılmış alt gruplarda veya takipten ilk yıllarda sigara içenlerin veya ölümler hariç tutulduğunda önemli ölçüde farklı değildi.

Sonuçlar/önemi
WC’deki değişiklikler, BMI’daki eşzamanlı modifikasyonların çeşitliliği boyunca sağlıklı orta yaşlı adamın yanı sıra kadınların yanı sıra mortalite ile pozitif olarak bağlandı. Bu bulgular, önleme ve yağ kütlesinin karın bölgesine yeniden dağıtılmasına karşı hedeflenen tedavi stratejilerinin ilerlemesi için bir gereklilik olduğunu göstermektedir.

Kaynak:

Leave a Reply

Your email address will not be published.