Spor Organizatörü Kendi yönergeleri uygulamak için mantıklı adımlar atamadığı için ihmalkar

Savaş sporlarını içeren bir dava olmasa da, BC Yüksek Mahkemesi, Vancouver Sicil Defteri tarafından bugün bir spor liginin sorumlu olabileceğini gösterdi. Oyun kılavuzlarını garanti etmek için mantıklı adımlar atmadıklarında ihmal edilmektedir. Bu gibi durumlarda, hızlı aşırı ağırlık kesme uygulamaları ve savaş sporlarında PED kötüye kullanımı gibi konularla ilgili durumlarda öğrenilecek dersler vardır.

Bugünün durumunda (Forestieri / Urban Recreation Ltd) davacı, sanıklar tarafından düzenlenen bir Rec Ligi futbol oyununda yaralandı. Ortak lig için yönergeler ve davranış kuralları, herhangi bir temas veya kaba bir oyunun olmayacağını açıkça ortaya koydu. Özellikle slayt takımları yasaklandı.

Davacı, bilinmeyen bir oyuncu John Doe tarafından yürütülen bir slayt mücadelesi ile yaralandı. John Doe hakkında bilinen tek şey “2011 futbol sezonu için ligde FDU oyuncusu olarak kayıtlı olmadığı”.

Mahkeme, sanıkların John Doe’nun eylemlerinden sorumlu olduğunu tespit etti. Mahkeme, kayıtlı olmayan bir oyuncunun katılmasına izin vererek ve ligin belirli yönergeleri hakkında katılımcının ihmalkar olduklarını bildirmediğini kaydetti. Bu sonuca varırken Bay Justice Macintosh aşağıdaki nedenleri sundu:

[27] Özet denemeden önce keşif değerlendirmesinde Bayan Hernandez, şunları kabul etti:

· Takım kaptanı olarak sorumluluğunun, ligden gelen iletişimin oyunculara aktarıldığını ve oyuncuların kurallar dahilinde oynadığını garanti etmekti;

· FDU ekibi ile ligde ne tür fiziksel oyunun yasadışı olduğunu hiç tartışmadığını;

· FDU ekip üyelerinin yönergeleri ve davranış kurallarını gözden geçirmesi, ligdeki diğer oyuncuların yaralanmalarını önlemeye yardımcı olmak için gereklidir;

· Yönergelerden ve davranış kurallarından habersizlerse oyuncuların bir oyuna katılmalarına izin vermenin zararlı olacağını;

· FDU ekibine kayıtlı olmayan ve yönergeleri ve davranış kurallarını okumayan bir kişinin ligde oynamaması; Ve

· Kayıtsız bir oyuncu oynuyorsa, böyle bir oyuncunun davranış kurallarını okuduğuna inanmadı.

[28] 2011’de Bayan Hernandez, Zeyna Berdan’ın oyuncuların kuralları bildiğini garanti edebilirdi. Ancak, bu görevi Bayan Berdan’a devredmedi. İkisinin ikisinin de Bayan Berdan’ın oyuncuların ya kayıtlı olduğunu ya da kuralları bildiğini ya da her ikisini de bildiğini garanti ettiğine dair hiçbir kanıt yoktur.

[44] Bayan Hernandez tarafından hangi eylem veya ihmal, Bay Forestieri’ye karşı sorumluluğunu ihlal etmesine neden olabilir? Şikayet ediyor:

· FDU ve FDU, Bay Forestieri’yi yaralayan oyuncu John Doe’yi kaydettiremedi;

· O ve FDU, John Doe’yu ligin kuralları ve davranış kuralları hakkında bilgilendiremedi; Ve

· O ve FDU, Yönergeleri ve Davranış Kurallarını uygulayamadı.

[45] Bana göre, bu şikayetler hak kazanıyor. Bayan Hernandez ve FDU, FDU için oynayanların lig kurallarını bildiklerini garanti etmek için mantıklı adımlar atmadı. Bayan Hernandez bunu doğrudan görebilir veya Bayan Berdan’ın bu görevi yerine getirmede onun adına hareket ettiğini görebilirdi. Aralarında, sadece yönergelerin oynadığını bilen kayıtlı oyuncuların veya en azından oynayan herkesin kuralları bildiğini garanti etmeliler.

[46] Olduğu gibi, ihmaller John Doe’nun muhtemelen mücadele edebileceğini düşündüğünde FDU için oynamasına neden oldu. Bay Forestieri, olasılıklar dengesinde, Bayan Hernandez’in John Doe’nun slayt mücadelelerini yasaklayan kılavuzu bildiğini garanti etmek için mantıklı adımlar atmadığını kanıtladı…

[55] Bayan Hernandez ve FDU’nun Bay Forestieri’ye ihlal ettikleri bir sorumluluk borçlu olduklarını gördüm. Bayan Hernandez ve FDU’nun ihlalleri, John Doe’nun 6 Şubat 2011’de oynamasıyla sonuçlanırken, muhtemelen slayt mücadelelerine karşı yasağı bilmiyordu. Olasılıklar dengesinde, bu ihlaller John Doe slaytının Bay Forestieri ile mücadele etmesine ve o gün acı çektiği diz yaralanmasına neden oldu.

[56] Bu nedenle Bayan Hernandez ve FDU’nun Bay Forestieri’nin maruz kaldığı yaralanmalardan sorumlu olduğunu görüyorum.

Reklamcılık

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlgili

Atletik Komisyon Sorumluluğu ve İhmali PED Testi 16 Şubat 2014 Savaşında 10 Yorum
Tim Hague Family Files Edmonton Savaşçı Spor Komisyonu 7 Haziran 2019’a karşı yanlış ölüm davası
Bas Rutten ve Chuck Liddell, Leagueapril 5, 2018’de profesyonel karate lansmanına yardımcı oluyor

Leave a Reply

Your email address will not be published.