Geçen hafta San Francisco, 2016’da

tespit edeceğiniz 10 sağlıklı gıda eğilimi, dünyanın dört bir yanından binlerce yiyecek ve içecek üreticisi içeren Wintertime Fants Food Show’u memnuniyetle karşıladı. Milletvekili peynir, çikolata ve zeytinyağı boyunca mutlu bir şekilde yiyebilirsiniz, ancak sağlıklı süper gıdalar göze çarpan yıldızlardı. Avokado yağından Chia tohumlarına, baklagillere olan sevgiye kadar, 2016’da yakınınızdaki bir bakkalla ilgili olan şey.

1. Hindistan cevizi

İlk olarak, hindistancevizi suyu vardı. Sonra hindistancevizi yağı. Şimdi, somun neredeyse kaçınılmaz. Krem, tereyağı, şeker, şurup, çikolataya batırılmış hindistancevizi ve hatta cipslere kızarmış hindistancevizi var. Ancak bir sonraki büyük şey, beyaz şekere çekici bir alternatif kullanan Big Tree Coconut Şeker gibi tatlandırıcılar olabilir. Hindistan cevizi şekeri düşük bir glisemik indekse sahiptir, bu şeker acelesini yavaşlatır, ancak hala kalori bakımından yüksektir, bu yüzden denize girmeyin.

2. İnanılmaz Tohumlar

Besin açısından zengin tohumlar sahnede, sadece çantalarda satılır veya granola, kraker, kurabiye ve daha fazlasına pişirilir. Protein, lif ve omega-3’leri paketleyen Chia Tohumlarına zaten aşina olabilirsiniz. Bu yıl, Flax, hastalık koruması için ekstra noktalarla spot ışığında bir dönüş yapıyor ve Sacha inchi tohumları ve kenevir kalpleri, Manitoba Kenevir Kalpleri de biraz dikkat çekiyor.

3. Açaí Meyveleri

Instagram’da gördüğünüz açaí kaseleri yeterince ikna edici değilse, emin olabilirsiniz, inanılmaz mor meyveler burada kalmak için burada. Kilo kaybı ve yaşlanma karşıtı yardımcı olacaklar mı? Jüri hala Amazon’dan bu efsanede, ancak diğer parlak renkli meyve gibi, Açaí meyveleri sağlıklı antioksidanlardan oluşuyor. Smoothies’inize Navitas Ayaí Powder gibi toz bir versiyonu serpin ve faydalarla için.

4. Avokado Yağı

Yeni hindistan cevizi yağı geldi. Seçilmiş gıdalar gibi avokado yağı, avokado yağı gibi, muhteşem bir şekilde tereyağlıdır ve taze meyvede bulunan aynı kalp-sağlıklı tek doymamış yağlarla patlar (sürpriz, avokado sebze değildir!). Ve 260 ° C’ye (500 ° F) kadar duman noktasıyla, yüksek ısı pişirme için güvenilir bir seçimdir. Şimdi de mevcuttur: Kulağa kadar nefis olan Avokado Mayo. Balık tacolarının aradığını duyabiliyor musunuz?

5. Freekeh

Quinoa’dan çok daha fazla protein ve lifle, Freekeh (“Freak-ah” olarak telaffuz edilir), korkmaya değer eski bir tahıldır. Hala yeşilken hasat edilen ve daha sonra hafif dumanlı bir lezzet salmak için kavrulmuş bir tür buğday (not: glutensiz değil). Salatalara atılmış veya tavuk veya balıkla birlikte servis edilen Village Hasat Organik Freekeh gibi organik bir seçenek deneyin.

6. mercimek cipsi

Birleşmiş Milletler 2016’yı mercimek, fasulye ve bezelye övgülerini söyleyen “Uluslararası Nabız Yılı” ilan etti. Bunun yerine, eski moda Tater cipslerini ve atıştırmalıkları mercimek veya siyah fasulye cipsine atlayın. Ekstra protein desteğinden zevk alın – sadece bu yağ içeriğine göz kulak olduğunuzdan emin olun.

7. Kavrulmuş Nohut

Baklagil trendini seviyorsanız, nohut ile yuvarlanmaya devam edin. Kavrulmuş ve tuzlu baharatlarla atılmış, yeni sağlıklı öğleden sonra atıştırmalık çözümünüz olabilir. Saffron Road Bombay Spice Crunchy Chickpeas gibi kendiniz veya yemeye hazır bir seçenek dene.

8. Humus yeniden tasarlandı

Humus’un sadece nohut ile yapılabileceği bir politika yok. Piyasa rafları yakında beyaz fasulye, siyah fasulye veya sarı mercimek ve edamame dahil olmak üzere diğer fasulye içeren bu temel daldırma sürümleriyle doldurulacak, Eat Good Embrace Life Edamame Humus gibi. Ya da tatlı püre havuç veya pancarları karışıma kaydıran daha hafif bir sebze versiyonunu deneyin.

9. Dondurularak kurutulmuş sebzeler

Bir kenara çekil, lahana cips. Bu yıl oyuna giren bir sürü susuz, dondurularak kurutulmuş ve yongalı sebzeler var. Sıradaki: Parlak mor ve vitaminlerle dolu Rhythm Superfoods New Line (bu yıl raflara çarpma) gibi pancar cipsleri.

10. Tam yağlı yoğurt

Yağ geri döndü ve çok yakında yoğurt kasasında çok daha fazlasını tespit edeceksiniz. Büyük isim markaları bile tam süt teklifleri ile düşük ve yağsız öteye genişliyor. Stonyfield organik tam süt Yunan yoğurt gibi süper gıda Yunan yoğurtuna tam yağ ve tam lezzetle dikkat edin.

Bu trend yiyecekler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu yıl kendinden geçmiş bir şey var mı? Aşağıdaki sohbete katılın.

Bu bilgi sadece eğitim amaçlıdır ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bu bilgileri bir sağlık problemini veya durumunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Becky Duffett

Becky Duffett, Fitbit için katkıda bulunan bir beslenme editörü ve iyi yemek tutkusu olan bir yaşam tarzı yazarıdır. Eski bir Williams-Sonoma yemek kitabı editörü ve San Francisco Cooking School mezunu, düzinelerce C’yi düzenlediOokbooks ve birçok tarif. City Living onu bir spin bağımlısına dönüştürdü – ama yine de bir ata binmeyi tercih ediyordu. San Francisco’daki en şirin mahallede yaşıyor, hafta sonları çiftçi pazarında geçiriyor, fırında okumaya çalışıyor ve arkadaşlar için büyük akşam yemekleri kavuruyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.