Matt Weik tarafından Vücut Geliştirme hayat kurtarır

Vücut geliştirme sporunu çevreleyen tüm olumsuzluklarla, ondan gelen bazı harika şeyleri duymak ferahlatıcı. Hastalanan, büyük bağırsağını çıkarmış olan bir kadın hakkında bir makaleyle karşılaştığımda bazı manşetlere bakıyordum, aynı zamanda hastane yatağında hayatını değiştirmeye karar verirken ve bir vücut geliştirme yarışması için eğitim almak istiyordum. Ameliyattan sonra bir hastane yatağında yatarken en çok inandığı bir şey değil, ancak yine de onun bir hedefi idi. Bu gol, bir kolostomi çantası takarken gerçekten Pure Elite Dünya Şampiyonasını (Bikini Division) kazandı. Bu, yıllar boyunca kontrol ettiğim birçok inanılmaz hikayeden sadece biri ve bu parçayı oluşturmak istememi sağladı.

Başlıklar her zaman olumsuzlukla doludur
Zavallı haberler sektörümüze çarptığında, ana akım medya, yöntemlerini dağın tepesine ilk yapan ilk şey ve aynı zamanda yarışmacıların yaşam tarzının da vücutlarına zarar verdiği konusunda kanlı bir cinayeti çığlık atan ilk medya. onları hasta etmek ya da (daha da ciddiye) erken bir mezara göndermek olarak.

Vücut geliştirmenin sağlıklı bir spor olduğunu belirtmek için burada değilim – değil. Oradaki diğer sporlara kıyasla aşırı. Evet, kullanılmakta olan anabolikler gibi ilaçlar var, ancak NFL, MLB, NBA ve diğer herhangi bir organizasyonda sporcular, sadece farklı amaçlar için aynı tür “yasadışı” ürünleri kullanıyor. Öyleyse, arkanıza yaslanıp, vücut geliştirme endüstrisi ile eşek üzerindeki kuyruğu oynatalım. Diğer uzman kuruluşların gardıroblarında da bazı iskeletler var. Sporcularıyla da gıcırtılı değiller, bu yüzden burada bir kürek arayışının yanı sıra dürüst olalım.

Yine de, vücut geliştiriciler steroidlerle yakalandığında veya onları dağıttığında, tüm ulus onları kazıkta yakılmasını istiyor. Bir vücut geliştiricisi aniden öldüğünde, “Aman Tanrım, aldıkları steroidlerden beri olmalıydı!” Hadi. Bu cadı aramasının biraz yaşlandığına inanmıyor musunuz? İnsanları steroid kullandıkları için azarlıyoruz, ancak Amerika’nın hemen hemen her sokak köşesinde bir çatlak var. Yani bana bu işi sağlama.

Rich Piana öldüğünde, hatta Dallas McCarver, haberler sanki otopsi yapıyormuş gibi suçlamalarla viral hale geldi. Medya, tüm vücut geliştiricilerinin fakir olduğu ve hepsinin steroid yaptıkları bu fotoğrafı boyamayı seviyor. Yine de hepimiz, bir uzman futbol veya beyzbol oyuncusunun steroidlerle yakalandığı gerçeğini aşabiliriz. Ne kadar çok ikiyüzlü.

Sonra her zaman uzman bir sporcu mahallede harika bir şey yaparlarsa, onu haberlere, gazeteye ve şehirdeki herkesin bu konuda konuştuğunu. Bir vücut geliştiricisi mahalle için harika bir şey yaptığında, duyduğunuz tek şey kriketlerin yanı sıra herhangi bir tür haber kaynağından bahsetmez. Tüm bu duruma inanmak komik.

Harika haber her zaman gömülür
Bu parçaya başladığımda bahsettiğim gibi, vücut geliştirmenin hayatlarını tamamen değiştirdiği insanlar var – daha iyisi. Bu hikayeler için haber kuruluşları nerede? Yoksa vücut geliştirme pazarını ve içinde yer alan herkesin yayılması programlarını şekillendirmiyor mu? Takviye işlerinin dava açılmasının yanı sıra hapse giren sahiplerin hikayelerini yayınlamayı seviyorlar. Peki, hayat değiştiren hikayeler ne olacak? Neredeler?

Kai Greene ve Marcus Haley gibi IFBB profesyonellerine bakın. Her ikisinin de vücut geliştirmenin hayatlarını nasıl kurtardığı konusunda inanılmaz hikayeleri var. vücut geliştirme sporunu keşfetmeseler de nerede olacağını anlayan. Bunu düşünmekten bile hoşlanmam, ancak bugün burada mı olacaklar? Bilmiyoruz.

Peki, neden kimse bu iki vücut geliştiriciye hikayeler içermedi? Her ikisi de yeryüzüne, eğlenceli ve bilge bireyler. Kai, ulusal televizyonda da görülebilecek kadar ana akım bile. Bu adamların halkın kafalarında gördüğü “vücut geliştirici” türü olduğunu söylemezdim. Onlar aptal değiller. Sadece bir şeyleri almazlar ve onları dünya fiziksel uygunluğunun tasvir etmeyi sevdiği gibi bırakmazlar. Her gün fitness merkezinde çevrimiçi değiller. Bu adamların vücut geliştirme endüstrisinin dışında hayatları var. Onlar için bu bir iş değil, daha çok bir eğlence gibi tutku gibi. Vücut geliştirme, onlar için sadece sahneye çıkmaktan ve kupaları kazanmaktan daha fazlası anlamına gelir. Bu bir yaşam yöntemi ve sporu bir çıkış olarak kullanarak hayatlarını geri almaları için bir yöntemdir.

Google aramasını kullanarak karşılaştığım çok sayıda hikaye var. Vücut geliştirme dünyanın dört bir yanındaki birçok yaşam üzerinde bir etki yarattı. İnsanları Stre’den çıkardıEts. İnsanları çete hayatından uzaklaştırdı. İnsanların rahatsız oldukları ilaç istismarından kurtulmalarını sağladı. Çok harika şeyler yapıldı. Öyleyse, medyayı bir dahaki sefere sektörümüze dayattığını duyduğumuzda her şeyi bakış açısına koyalım. Sadece bir mercekten bir şeyler görüyorlar. Dinlemeyi reddettikleri için tam fotoğrafı almazlar. Görünüşe göre vücut geliştirmeyi desteklemek “havalı” değil. Bu kadar iyi. Ancak aynı zamanda, ortaya koydukları gürültüyü de dinlemeyeceğiz. Ayrıca, vücut geliştirme modifikasyonlarının tam olarak nasıl daha iyi yaşadığına dair kelimeyi yaymaya devam edeceğiz. Kimse Hakikat ana akım medyayı kontrol etmiyor. Nişanlarını kabarttığı sürece istediklerini belirtmekten kurtulabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.