Çikolata ve Kakao Polifenolleri Kalp Hastalığına Karşı Savaş

Çikolatanın yanı sıra Kalp Hastalığına Karşı Savaşta Doğrulanmış Kakao Polifenolleri
John Phillip tarafından

(NaturalNews) İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’nden araştırmacılar, çikolatanın kullanımının gelişmiş kalp ve vasküler sağlık ile bağlantılı olduğunu göstermek için son olarak sağlam kanıtlar yayınladılar. Prestijli BMJ’de (British Medical Journal) Dr. Oscar Franco ve ekibi, diyet, egzersiz, vücut ağırlığı yönetimi ve yaşam tarzı değişiklikleri gibi bir dizi faktörün kalp hastalığı tehlikesini azaltmaya yardımcı olabileceğini belirledi, Sigorta beklenen koşul 2030 yılına kadar dünya çapında yaklaşık 24 milyon insanın hayatını talep etmesi. aynı şekilde bir kalp saldırısından beklenmedik ölüm tehlikesini ve inme insidansını da azaltabilir.

Araştırma çalışması, 114.000’den fazla katılımcıyı içeren yedi ayrıntılı araştırma çalışması organının bir analizini içermiştir. Tüm çalışmalar, farklı seviyelerde çikolata kullanımının kardiyo-metabolik bozukluk tehlikesinde önemli bir azalma ile bağlantılı olduğu son düşüncesine ayrı ayrı yönlendirilmiştir. Araştırmacılar, kakao çekirdeğinden çikolataya geçen flavonoidlerin sağlık ve sağlıklı yaşam üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu ve ayrıca insülin duyarlılığını kontrol etmek ve tipik aralıktaki kan basıncını korumak için keşfedildiğini keşfettiler.

Araştırmacılar, kakao flavanollerinin insan sağlığı ve sağlıklı yaşam tehlikesi faktörleri üzerindeki etkisini belirlemek için yedi çalışmaya katılımcılar arasında çikolata kullanımı yerleştirdiler. Yedi çalışmanın beşi, en fazla miktarda çikolata yemenin kardiyak olay sayısını önemli ölçüde azalttığını gösterdi. Spesifik olarak, en çok çikolatayı yiyenlerin, en az yiyenlere kıyasla kardiyovasküler bir olay olma tehlikesi% 37 daha düşük olduğunu keşfettiler.

Diğer tehlike faktörlerini değerlendirirken, araştırma çalışması yazarları en büyük çikolata tüketicilerinin en düşük çikolata yiyicilere kıyasla% 29 daha düşük inme insidansına sahip olduğunu keşfettiler. İlginç bir şekilde, araştırmacılar yüksek seviyelerde çikolata kullanımının özellikle bir kardiyak veya inme olayının tehlikesini azalttığını keşfettiler, ancak kalp yetmezliğini etkilemedi, daha ciddi bir tür kalp hastalığı ve ölüm. İncelenen çalışmalar, süt ve bitter çikolatanın yanı sıra çikolata tatlıları, bisküvi, çikolata çubukları ve içecekler arasında ayrım yapmadı. Önceki araştırma çalışması, yüksek kakao içeriğine sahip karanlık, acı çikolata yemekten maksimum fayda önermiştir.

Yazarlar, özellikle ticari olarak sunulan çikolata son derece kalori olduğu ve yemek yemenin yanı sıra, kendi içinde kilo alımına, diyabet tehlikesine ve kalp hastalığına yol açabileceğinden, çikolata aşırı kullanımı konusunda bir dikkat gösterdi. “Gözlemsel kanıtlara dayanarak, çikolata kullanım seviyeleri kardiyo-metabolik bozukluk tehlikesinde önemli bir azalma ile bağlantılı görünmektedir.” Çikolatanın sağlık ve sağlıklı yaşam faydalarından yararlanmak isteyen bireyler, kardiyovasküler ve inme tehlike azaltma faydalarını elde etmek için bir kakao fasulye özü takviyesi (günde 25 ila 50 mg) kullanmak isteyebilirler.

Yazar hakkında:
John Phillip, bir sağlık ve sağlıklı yaşam araştırmacısıdır ve ayrıca diyetin son teknolojisini kullanma, yaşam tarzı ayarlamalarının yanı sıra yüksek kaliteyi ve yaşam süresini geliştirmek için hedeflenen takviyelerde düzenli olarak oluşturan yazardır. . John, kilo verme hedefinizi gerçekleştirmek için diyet, egzersiz, zihin ve hedefli takviyenin tam olarak nasıl kullanılacağını açıklayan kapsamlı bir e -kitap olan ‘Sağlıklı Kilo Verme Planınız’ nın yazarıdır. En son sağlık ve sağlıklı yaşam haber güncellemelerini okumaya devam etmek için ideal sağlık ve sağlıklı yaşam kaynağımı görün ve ‘Sağlıklı Kilo Verme Planınız’ nın ücretsiz 48 sayfalık kopyasını indirmek için.

Leave a Reply

Your email address will not be published.