Hagens Berman Avukatları NCAA Koleji Sporcu Haklarının İsim, İmaj ve Benzerlik Hakları Haklarının Yahudi Prensipleri

Hagens Berman, Ulusal Hukuk Firması “Üniversite Sporcularının Haklarını Destekleme” Senato üyelerine beş rehber ilkesi yayınladı. Komite olarak Ticaret Komitesi, Sen. Roger Wicker tarafından önerilen ve “yüz binlerce kolej sporcusunu tazminat haklarına sahip olma potansiyeline sahip” isimleri, imajları ve benzerlikleri (NIL) için önerilen bir tasarıyı ele alıyor.

Firma, üniversite sporcularını tasarıyı, hakları ve Kongre üyelerine nasıl başvuracakları konusunda eğitmeye çağırıyor. Avukatlar, Sen. Wicker tarafından önerilen tasarının, üniversite sporcularının haklarını, NCAA, üyeleri ve konferansları için onlarca yıl boyunca para kazanma potansiyeli olarak hizmet veren adlarına, imajlarına ve benzerliklerine güvenme için yasal çabaları kesinlikle yok ettiğini söylüyor.

Firmanın beş yol gösterici ilkesi, “NCAA ve üye okulları ve konferansları tarafından ortaya çıkan tüm kâr ve kâr için çok çalışan ortalama NCAA kolej sporcunun pozisyonunu dikkate alma” ihtiyacını vurgulamaktadır. Beş yol gösterici ilke burada tam olarak okunabilir: hbsslaw.com/nca-nil-legisation-guiding-precciples

İlke 1: Nil mevzuatı, üniversite sporcularının ABD yasalarının – federal antitröst yasası da dahil olmak üzere, toplumun herhangi bir üyesi ile aynı korumalarına sahip olması gerektiğini kabul etmelidir.

NCAA ve üyeleri, sporcuların nil haklarından para kazanmasını yasaklayan yasadışı ve haksız bir şekilde üniversite sporcularına neden oldukları yüz milyonlarca dolarlık zarardan dolayı sorumluluktan bağışıklık almamalıdır.

Bağışıklık, cinsiyet-eşitlik perspektifinden haksız ve verimsiz olacaktır, çünkü kadın öğrenci sporcularını orantısız bir şekilde etkileyecektir.

Zarar için dava açmak için ideal almak da özellikle eski üniversite sporcuları için haksız olacaktır.

İlke 2: Kolej sporcuları, herhangi bir üçüncü tarafla sıfır sözleşmelere girmek için ücretsiz olmalıdır.

Federal mevzuat, üniversite sporcularının sponsorlar veya NCAA, konferanslar veya okulların diğer kurumsal hizmet ortaklarıyla nil anlaşmalarına girme yeteneğine sınır koymamalıdır.

İlke 3: NCAA, konferanslar ve okullar, istedikleri takdirde öğrenci sporcularına nil tazminat sağlamak için ideal olmalıdır.

Mevzuat kar paylaşımını zorunlu kılmaz olsa bile, bir okul, konferans veya atletik dernek bunu tedarik etmeye karar verirse, nil tazminatını yasaklayacak herhangi bir hüküm içermemelidir. Başka herhangi bir şey Amerikan ücretsiz piyasa ilkelerinin aksine olacak ve ağırlıklı olarak beyaz antrenörlere, atletik yönetmenlere ve komisyon üyelerine zarif maaşların ödendiği ayrımcı bir sistem sürdürürken, kârda orantısız olarak siyah sporcuların okullarından herhangi bir nil tazminatı almaları yasaktır.

İlke 4: Üniversite sporcuları, nil haklarının tam piyasa değeri için özgürce tartışabilmelidir – NCAA, üyeleri veya herhangi bir üçüncü taraf kuruluşu, bir öğrenciye kullanılan nil tazminat miktarının olup olmadığını yargılama yetkisi verilmelidir. -Thlete “adil” veya “haklı” dır.

Kongre, üniversite sporcularının yapay olarak belirlenmiş bazı “adil piyasa değeri” na alabileceği nil tazminat miktarını sınırlayacak herhangi bir tasarıyı geçmemelidir.

İlke 5: Üniversite sporcuları grup nil lisansları sunmak için ideal olmalıdır.

Hagens Berman, öğrenci sporcu sınıflarını “NCAA’ya karşı başarılı davalarda, öğrenci sporcularının haklarını ve özgürlüklerini sınırlayan ve sağlık ve güvenliklerini tehdit eden zorlu politikalarda temsil etti. Firma, NCAA’ya karşı antitröstle ilgili öğrenci burs sınırları, elektronik sanatlara karşı 60 milyon dolarlık bir anlaşma ve video oyunlarında oyuncu benzerlik hakları ile ilgili bir kombine 60 milyon dolarlık bir anlaşma ve 75 milyon dolar değerinde bir ek yerleşim ve özetlerle ilgili ek bir çözüm buldu. Güvenlik protokolleri ve eğitim temelli tazminatı sınırlayan NCAA politikalarını deviren bir deneme zaferi. Firmanın spor davası hukuk ekibi de eski NCAA sporcularını içeriyor. ”

Hagens Berman ve avukatın yönetici ortağı Steve Berman, “Bu önemli konuyu ele almaya katılan senatörlerin, etkili ve adil bir kararın temel taşında olduklarına inandığımız için bu beş yol gösterici ilkeyi kalbe götüreceğini umuyoruz” dedi. NCAA’ya karşı üniversite sporcuları. “Bu düşünceler olmadan, NCAA esasen hapishanesiz bir kart verilecek, üniversite sporcuları ise üniversite sporcuları oldukları için ödemeye ve haksız tedaviye katlanmaya devam ediyor.”

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.