Yüksek Mahkeme, Lanetli Ponpon kızı destekliyor, ancak @freeseechmtsu direktörü Ken Paulson’un dar bir karar

Öğrencilerin özgür konuşma hakları söz konusu olduğunda, hala 1969 ABD Ultimate Mahkemesi’nde.

Bugün mahkeme, Snapchat’teki amigo programı hakkındaki düşüncelerini yaratık yayınlayan hoşnutsuz bir yüksek kurum amigo kızı lehine 8-1 hükmetti. Bu, “F-Okul, F-neşelendirerek varsity ekibini yapmamadaki hayal kırıklığını paylaşan 14 yaşındaki Brandi Levy programından bir yıllık askıya alınmasına yol açtı. f – her şey. ”

Çoğunluk görüşünden oluşan Adalet Stephen Breyer, “Burada tartışılan sağlam ilk değişiklik menkul kıymetlerine değersiz olarak kelimeleri reddetmek cazip olabilir”, ancak “bazen gerekli olanı korumak için gereksizleri korumak gerekir,” adalet Stephen Breyer, çoğunluk görüşünde yer alıyor .

Durum, kamu kurumu kursiyerlerinin özgür konuşma haklarını genişletme ya da bunları sınırlama potansiyeline sahipti. Hiçbirini yapmadı.

Mahkeme esasen Tinker / Des Moines Bağımsız Mahalle Kurum Bölgesi’ni dijital çağ için yineledi.

Bu önemli davada, nihai mahkeme, kursiyerlerin siyah kol bantlarını barışçıl bir şekilde kullanarak Vietnam’daki savaşı gösterme hakkına sahip olduklarını, ancak yöneticilerin akademik süreçte önemli bir bozulmaya neden olacağını tahmin edebilecekleri konuşmayı yasaklayabilirler.

Justice Abe Fortas, 7-2 görüşüne uygun bir şekilde bestelenen Adalet Abe Fortas, “Stajyerlerin veya eğitmenlerin anayasal haklarını okul evi kapısında konuşma veya ifade esnekliğine attığı iddia edilemez” dedi.

Bugünün bakış açısı daha az rezonanslıydı.

Breyer’in sözleriyle, “Şimdi, ‘kampüs dışı’ konuşması olarak neyin önemli olduğunu ve ilk değişiklik gereksinimlerinin okul dışında bir okuldan yöntem sağlaması gerekip gerekmediğini belirten geniş, son derece genel bir İlk Değişiklik Kuralı ortaya koymuyoruz. (önlemeniz gerekiyor) Öğrenme ile ilgili faaliyetlerin önemli ölçüde bozulması veya bir kurum topluluğunu oluşturanların güvenliği. ”

İkinci nokta, okullarda siber zorbalıkla ilgili olanlara bir baş sallamadır.

Mahkemenin kararı oldukça dardı ve bizi az sayıda paket bıraktı. Kamu kurumu stajyerlerinin hala özgür konuşma hakları var. Kamu kurumları, konuşmanın okullarda önemli ölçüde bozulmaya neden olacağını beklerse bu hakları sınırlayabilir.

Geçtiğimiz 52 yılın teknolojik değişimlerinin mahkemenin kararında bu kadar kısa bir şey elde etmesi şaşırtıcı. 1969’da öfkesini paylaşmak isteyen üzgün bir amigo kız, bir duvara veya nota gönderen bir telefonla çok sınırlıydı.

Genç amigo davası açısından, bu kadar yakın bir çağrı olmamalıdır. Konuşma esnekliğinin özünde hükümeti eleştirme hakkıdır. Bu, hükümet tarafından işletilen bir kurumu eleştiren genç bir ikametgahın yanı sıra amigo programını çalıştırdığı yöntemi de eleştirdi. Gençliği ve küfürü özgürlüğünü geçersiz kılmadı.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.