6-okso (4-androsten-3,6,17-trione) Mike Arnold tarafından açıklandı

6-Oxo, OTC pazarına çarpan 1. verimli anti-aromataz idi. Başlangıçta formüle edilmiş ve orijinal 4AD ve 1AD dahil olmak üzere pro-hormonları pazara getiren kimyager guru Patrick Arnold tarafından pazarlanan Patrick, çağdaş OTC prohormon hareketini tanıtmaya yardımcı olan adamdı. Patrick de aynı şekilde elit sporculara bir dizi tespit edilemeyen tasarımcı steroid getirmekten sorumlu olmuştur, aylık bir köşe yazarı olarak vücut geliştirme dergilerinde yer aldı, aynı zamanda hala anabolik kimyada bir otorite olarak saygı görüyor. Ergojenik yardımlar. Bununla birlikte, 6-okso’ya gireceğiz ve bugün neden hala uygun olduğunu tartışacağız.

Peki, aromataz inhibitörleri nelerdir? Kısacası, vücuttaki östrojeni azaltan bileşiklerin bir sınıflandırmasıdır, ancak satın alma işleminde, aromataz inhibitörlerinin (bu noktadan itibaren A.I olarak anılacak) tam olarak nasıl çalıştığını tam olarak anlamaya sahip olmak için, Aromataz inhibisyonu konusuyla bağlantılı diğer temel terimlerden birkaçını tanımlama gerekliliği. Her şeyden önce, aromataz, testosteronun östrojene dönüştürülmesinden sorumlu endojen olarak oluşturulan bir enzimdir. Aromataz olmadan, östrojen erkeklerin yaşamlarında önemli bir işlev oynadığı için tipik fizyolojik çalışma bozulur. Bununla birlikte, aşırı aromataz, her ikisi de her ikisinin de baskılanmasına ek olarak, birkaçı gelişmiş vücut yağ kazancı, kadın yağ paterni dağılımı, su tutma, jinekomasti, azalmış libido ve cinsel işlevsellik içeren çeşitli olumsuz yan etkilere neden olabilir. Doğal testosteron üretimi ve spermatogenez.

Yüksek östrojen seviyelerinin doğal olarak gerçekleşmesi mümkün olsa da, testosteron, dianabol, vb. Gibi aromatize edilebilir ilaçların kullanılması nedeniyle steroid bireyler bu yan etkileri deneyimlemek için yaygın olarak daha yüksek bir tehlike altındadır. Suprafizyolojik miktarlarda, vücudun doğal hormonal atmosferi bozulur ve testosteronu östrojen oranını değiştirir. Bu dengesizliği uygun hale getirmek ve geri dengeyi geri getirmek amacıyla, vücudun doğal reaksiyonu, sunulan testosteronun bir kısmını östrojene de aromatize eder… ve mevcut olan çok daha fazla testosteron, çok daha fazla etkileşim, testosteron arasında yer alacaktır. ve aromataz enzimi.

Bu reaksiyon, t: e oranına uygun yardımcı olabilir, ancak vücudu aşırı östrojen seviyelerinin etkilerinden korumak için herhangi bir şey yapmaktan kaçınır. Eğer bu yeterince fakir olmasaydı, aromatize edilebilir ilaçların bireyleri, döngü sonrası yüksek östrojenin etkileri ile mücadele etmek zorundadır ve bu da HPTA’nın uzun süreli iyileşmesine neden olur. Bu nedenle, östrojenin yanı sıra, östrojenik yan etkileri önleme ve testosteron üretimini mümkün olduğunca hızlı bir şekilde geri getirme arzuları da önemlidir.

Hangi A.I.’yi seçerken mevzuata uymayı seçenler için. Çevrimdeyken ve PCT sırasında kullanmak için, ek piyasanın son (ve haksız olduğuna inandığım) hükümet politikası nedeniyle görev çok daha az zorlu hale geldi. Yıllar boyunca esas olarak hype ve aldatıcı pazarlama konusunda gelişen bir pazarda, seçtiğiniz ürünün etkinliğini kanıtlayan bilimsel kanıtlarla desteklenmesi önemlidir. Aksi takdirde, iddia edilenleri yaptığını tam olarak nasıl anlayacaksınız? Neyse ki, 6-Oxo, önemli miktarda gerçek dünya sonuçlarının yanı sıra olağanüstü bir bilimsel destek topladı. Baylor Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma çalışmasında, 6-Oxo’nun östrojeni testosteron lehine değiştirdiği, aynı zamanda tamamen serbest testosteronu ve dihidrotestosteronu arttırdığı gösterilmiştir. Özetin bir kopyası için aşağıya bakın. Araştırma çalışması sonuçlarını aktaran metin mavi olarak vurgulanmıştır:

Beslenme takviyesini inhibe eden bir aromatazın sekiz haftalık 6-okso’nun (Androst-4-EN-3,6,17-trione) serum hormon profillerinin yanı sıra dirençle eğitilmiş, eugonadal erkeklerde tıbbi güvenlik belirteçleri üzerindeki etkileri
Soyut

Bu araştırma çalışmasının fonksiyonu, 6-okso’nun, bir besin aromataz inhibitörü olan 6-okso’nun, vücut bileşimi, serum hormon seviyeleri ve direnç eğitimli erkeklerde tıbbi güvenlik belirteçlerine doza bağlı bir şekilde tanımlamaktı. On altı erkek, sekiz hafta boyunca çift kör bir şekilde 300 mg veya 600 mg 6-okso ile desteklendi. Kan ve idrar örnekleri, 0, 1, 3, 8 haftalarında ve 11 (3 haftalık bir yıkama süresinden sonra) elde edildi. Kan örnekleri genel testosteron (TT), tamamen serbest testosteron (FT), dihidrotestosteron (DHT), estradiol, espriol, estrone, için analiz edildi.SHBG, leutinize edici hormon (LH), kökleri uyaran hormon (FSH), büyüme hormonu (GH), kortizol, ft/estradiol (t/e). Kan ve idrar da tıbbi kimya belirteçleri için analiz edildi. Veriler iki yönlü MANOVA ile analiz edildi. Tüm serum hormonları için gruplar arasında önemli bir fark yoktu (p> 0.05). Başlangıç ile karşılaştırıldığında, tamamen serbest testosteron 300 mg 6-okso için% 90 ve 600 mg için sırasıyla% 84’lük genel artışlara tabi tutuldu (P <0.05). DHT, sırasıyla% 192 ve% 265 ve 300 mg ve 600 mg ile önemli ölçüde genel artışlar (P <0.05) uygulandı. T/E, sırasıyla 300 mg için% 53 ve% 67 ve 600 mg 6-okso arttırdı. Estron için 300 mg% 22'lik genel bir artış yaratırken, 600 mg% 52'lik bir artışı tetikledi (P <0.05). Vücut yapısı takviye (P> 0.05) ile modifikasyon yapmamıştır ve tıbbi güvenlik belirteçleri her iki takviye dozunun (P> 0.05) almasından olumsuz etkilenmemiştir. 6-okso dozlarının hiçbirinin tıbbi kimya belirteçleri üzerinde herhangi bir olumsuz etkiye sahip görünmese de, 300 mg’lık günlük bir dozda takviye ve sekiz hafta boyunca 600 mg’lık bir aromataz aktivitesini tamamen inhibe etmedi, ancak önemli ölçüde arttırılmış FT, DHT , t/e.

Farklı AI’lar arasında, tip 1 ve tip 2 anti-aromatazlar olarak anlaşılan iki farklı sınıfa ayrılırlar. 6-Oxo, aromataz enziminde östrojeni kalıcı olarak devre dışı bırakma yeteneği nedeniyle A.I’lerin Tip 1 sınıfına aittir. Bu, intihar inhibisyonu olarak anlaşılmaktadır ve 6-okso’nun kesilmesinden sonra östrojen geri tepme olasılığını önlediği için faydalı bir özelliktir. Exemestan ve Formestane gibi diğer anti-aromatazlar da benzer şekilde intihar inhibitörleridir, letrozol ve anastrozol değildir.

Östrojenle ilişkili yan etkilerin önlenmesine ek olarak, 6-oks, kasların sertliğinde ve kuruluğunda bir artış gibi kozmetik faydalar sağlayabilir. Bu esas olarak, vücudun östrojen kaynaklı su tutma seviyesindeki genel bir azalma ve/veya androjenlerin östrojene çok daha faydalı bir oranından kaynaklanıyor ve bu da özelin çok daha hoş bir fiziği sergilemesini sağlıyor. 6-Oxo da aynı şekilde bir SHBG modülatörü olarak hizmet eder ve tamamen serbest testosteronda daha da fazla artışa katkıda bulunur. SHBG (seks hormonu bağlayıcı globulin) gerekli bir hormon olsa da, aynı şekilde, vücut tarafından kullanılmak üzere üretilmediğimiz/uyguladığımız testosteronun çoğunu yapmak için doğrudan sorumludur. Bunu, kan dolaşımındaki testosterona geri döndürülemez şekilde bağlanarak gerçekleştirir, onu tamamen aktif olmayan ve kas oluşturma için değersiz hale getirir… veya bu konuda başka bir şey. Aslında, dolaşımdaki tüm testosteronun yaklaşık% 98’i bu görünüşte düşmanca proteinle bağlıdır. Söylemeye gerek yok, SHBG’nin azaltılması, yağsız kas kütlesi dokusu eklemeye çalışanlar için faydalıdır ve bunu başarmak için 6-okso asisttir.

İster 6-okso’yu döngü sonrası tedavinizin bir parçası olarak kullanmak, çevrimdeyken östrojeni yönetmek veya fiziğinizin görsel görünümünü geliştirmek için 6-okso programınıza etkili bir yardımcıdır.

6-Oxo IronMaglabs: E-Control RX’den sunulmuştur

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.