5 Bu kış kendiniz için görünmek için yöntemler

Kış, muhtemelen sağlık ve sağlıklı yaşam hedeflerinize ulaşmak için en zor mevsimdir. Daha koyu, daha soğuk ve sert koşullarda kanepeden çıkmak daha zor. Onarım yapmaktan daha kolay ifade edilir, ancak kendiniz için görünmek önemlidir – tam olarak motive olmuş hissetmeseniz bile. Kırmak istemeyeceğiniz akıllıca hedefler yapın, engelleri beklemeyi planlayın ve yılın en zor sezonunda yolda kalın; Burada, Root to Rise’ın yaratıcısı olan M.S., Davranışsal Sağlık ve Sağlık Danışmanı Kelley Hoag, bunu yapmak için beş yöntemi paylaşıyor.

Artan hedef belirleme yöntemini izleyin. Hoag akıllı, sezgisel hedef belirleme hayranıdır. Hedeflerinizin aynı zamanda gerçekçi olduğundan emin olmak için “Rose” kısaltmasını buldu.

R, “Bu hedefin sizin için neden önemli olduğunu belirlemek ve bunun otantik olduğundan emin olmak” anlamına geliyor. Motivasyonun toplumsal değil içsel olduğundan emin olun.
O engel için ya da “geçmişte yönteminizde ne elde ettiğini, böylece gelecekte öne geçebilmeniz” için inanıyorum. Belki de bu bir yapı eksikliği veya çok fazla yapıdır.
S adımlar için, diyor Hoag. “Her hedefi eyleme geçirilebilir adımlara ayırın” diye açıklıyor. “Üç ay sonra bu hafta başarı için kendinizi nasıl kurabilirsiniz?” Kaza diyetleri ve katı fiziksel uygunluk rutinleri bunu yapmaktan kaçınabilir.
E duygular içindir. Hoag, “Bu hedefe ulaşmanızın yanı sıra, şimdiki zamanda uyandıran duygular hakkında bilgi verin, hediyenizi ve gelecekteki kendini duygusal olarak bağlayarak” diyor Hoag.

Bu, sizi hedeflerinizi tatmin etme yoluna koymanıza yardımcı olmalıdır.

Rutininizi değiştirin ve bulunduğunuz yerde kendinizi tatmin edin. İlkbahar, yaz ve sonbaharda haftalık kilometrelerce koşabilirsiniz, ancak belki de kış bu hedefi kendinize zorlama zamanı değildir. Hoag, “Karanlık olduğu kadar soğukken motivasyonu keşfetmek zor olabilir, bu yüzden bulunduğumuz yerde kendimizi tatmin etmeliyiz” diyor. “Hâlâ hareketi, sağlıklı beslenmeyi vb. İyi hissettiren bir yöntemle nasıl entegre edebilirsiniz?”

İnsanlar olarak Hoag, mevsimsel olarak uyum sağlamanın tipik ve doğal olduğunu belirtiyor. “Sorun değil, aynı zamanda rutininizi sonbahardan kışa değiştirmeye motive edildi” diye açıklıyor. “Belki de bu, koşmaktan yogaya, sabah antrenmanından bir akşama veya soğuk salatalar yemekten kaselere kadar kaymak anlamına gelir.” Sağlıklı alışkanlıklardan uzaklaştığını göremediğiniz tek bir sağlık ve zindelik kavramına o kadar yapıştırılmayın.

Sağlıklı rahat yiyeceklerle ısının. Konfor yiyecekleri hala sağlıklı olabilir ve aynı şekilde basit olabilirler. Soğutulmuş, kış sezonu ruhunuzu da besleyen yaşam tarzınıza sağlıklı yemek hazırlama kavramlarını planlayın. Hoag, “Şahsen yemek hazırlığını oldukça basit tutuyorum” diyor. “Çok büyük bir sebzeleri kızartacağım ve hafta boyunca fasulye, diğer proteinler ve yumurta ile karıştıracağım. Kök sebzeler şu anda özellikle besleniyor. Yulaf ezmesi şu anda benim go-to kahvaltım; Vücudunuz ne istediğinin yanı sıra ihtiyaçları da anlıyor, bu yüzden yapılacak en iyi şey de bunu sormak. ”

Motivasyonun da eksik olabileceği hedeflerinize yardımcı olun. Besleyici bir diyet yapmak için her gece akşam yemeği yapmanız gerekmez. “Pişirme enerjinizi boşalıyorsa, bırakın. Kendinizi ‘İhalat’ tarafından boksedinizi hissediyorsanız – evde daha fazla yemek pişirmeliyim, daha fazla çalışmalıyım, daha önce uyumalıyım – tam olarak bunları daha hizalanmış bir şeyle nasıl değiştirebileceğinizi görün, ”diyor Hoag . Yetkili, sevkiyat hizmetlerinin yanı sıra doğal olarak zayıf seçimler değil, ısrar ediyor. “Eğer zamanınızı, enerjiyi de serbest bırakmanın yanı sıra hedeflerinizi takip ederken sizi mutlu ederse, bu benim için bir kazanç gibi görünüyor.”

Kendinizi neyin başarılı ve yerine getirildiğini tanımlayın. Evet, hedeflerinizi belirleyin. Ancak aynı şekilde, onları tatmin etmede başarılı kılan şeylerin “yapı içinde çok eğlenceli ve çok yönlülük bulun”, Hoag. “Beni neyin beslediğini anlıyorum,” diye açıklıyor, “yoga, meditasyon, kahve, müzik, okuma, sıcak olma ve topluluk gibi, bu yüzden günümü mümkün olduğunca çok şeyle dolduruyorum.”

Pistten çekildiğini hissettiğinizde, Hoag “yönettiğiniz şeylerin bir listesini yapmanın yararlı olabileceğini” belirtir, böylece dengesiz hissettiğinizde bu şeyleri arayabilirsiniz.

Kendinize bile vaatlerde aşırıya kaçmayın. Özellikle yılın daha sıcak, daha fazla ayında çok fazla şey elde etmeyi kullandığınızda, gerçekçi olmayan hedefler belirlemek kolaydır. Bu sezon, “Kendinizi bulunduğunuz yerde buluş” diyor Hoag tekrar. “Kendine güvenme ve abonelikten çıkma, takip etmenin yanı sıra, enerjinizi tüketen her şeyi kesin olarak kesmek için küçük, ölçülebilir vaatler yaratın” diyor. “Tam olarak kendimize bağlıyız, rutinlerimizi bizim için otantik hale getiriyoruz ve bu nedenle,sürdürülebilir.”

Bu bilgi akademik işlevler içindir, ancak tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bir sağlık ve sağlıklı yaşam sorunu veya koşulunu teşhis etmek veya tedavi etmek için bu bilgileri kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviye almadan veya yeni bir fiziksel uygunluk rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuzla denetleyin.

Jenna Birch

Jenna Birch, yaşam tarzı gazetecinin yanı sıra bir sağlık ve sağlıklı yaşamdır. Web için yazdı ve Cosmopolitan, O, Psikoloji, bugün, benlik, kadın sağlığı ve sağlıklı yaşamı ve erkek sağlığı gibi basılı satış noktaları yazdı. Yahoo için bir bağlantı köşe yazarı ve bugünün zorlu buluşma manzarasında gezinen çağdaş kadınlar için bilim destekli bir rehber olan benzer Space’in (Ocak 2018, Grand Central Life & Style) yazarıdır. Michigan Üniversitesi mezunu, Jenna hala Ann Arbor, MI’da yaşıyor.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.