Vücut geliştirmede herhangi bir sır var mı?

Matt Meinrod

1980’lerin ve 1990’ların nedeninin bir kısmı, vücut geliştirme hayranları tarafından bu kadar romantik hale getirilmesinin bir kısmı, sporu çevreleyen karanlık gizemdir. O zamanlar, her IFBB vücut geliştiricisinin her uyanma dakikasını takip etmek için 24 saatlik medya döngüsümüz yoktu. Hayranlar olarak, Flex Magazine posta kutularımıza çarpana kadar 6 hafta boyunca Bay Olympia veya Arnold Classic’ten sonuçlar bile öğrenmedik. İnternet, Facebook ve YouTube sporu kitlelere getirdi, ancak aynı zamanda vücut geliştirme üzerinde dolaşan esrarengiz anonimliği de aldı.

Bugün hayranlar her zamankinden çok daha eğitimli. Ortalama 20 yaşında bir doktora derecesi var. Anaboliklerde, gıda bilimlerinde yüksek lisans derecesi ve eğitim programlamasında lisans. Şampiyonların kişisel yaşamlarını ve favori takviye şirketlerimizin mali sayılarını biliyoruz. Bu yüzden soruyorum, vücut geliştirmede herhangi bir sır var mı?

İlk olarak, eğitime bakalım. Son 15 yılda eğitim hakkında ne yazılmadı? Her egzersiz, açı, tempo, rep şeması ve eğitim metodolojisi en yüksek büyütme derecesinde diseke edildi, hiçbir taş açılmamıştır. İnternete vurmak için yeni ve geliştirilmiş bir eğitim programı varsa, bu sadece zaten denenmiş ve gerçek bir şey üzerinde bir bükülme. Dünün ‘Süper Guru’, gökyüzünde ilgimi çeken veya ekstra bir göze ihtiyaç duyan herkesin parmaklarının ucunda bir tane var. Seminerler, en iyi ve en parlak zihinler tarafından katı olarak rezerve edildi, herkesin YouTube’da görmesi için kaydedildi ve panolarda ve Facebook’ta çok daha fazla milyonlarca paylaşıldı. Bilgiye ihtiyacınız varsa mevcuttur. Bazıları ücretsiz, bazıları MountainDogdiet.com gibi sitelerde nominal bir ücret karşılığında ve elbette Farah ve Rambod tarafından en iyi dolar için. Bana bir hukuk firması gibi geliyor.

Daha sonra steroidlere ve diğer hormonlara adım attığınızda, tüm sırlar açıktır. 25 yıl önce uyuşturucu hakkında konuşmak tabu idi. Şimdi, yılın yarısı ESPN’de ve gündelik insanlar tarafından çok daha iyi bilinen bir konu olması nedeniyle, uyuşturucu ve sporun kabulü aşkın görünüyor. İster Bostin Loyd gibi bir amatör, ister Mike Liberatore gibi bir IFBB Pro, isterse Cover Under Cover Pro gibi biraz daha gizlenmiş biri olsun, bilgiler herkesin bilmesi için. İnsanlar farklı dozlar, bileşikler ve döngü yapıları deniyorlar. Ve erişim edinmek her zamankinden daha kolay olduğunda, seks-tempolu hepsi gitti. Pazarlama reklamlarının aslında bir gencin kreatinin 12 hafta veya daha kısa bir sürede en iyi uçuş geliştiricisine dönüştürebileceğini düşündüğü o kadar önce değildi. Arka görüşte, bizim tarafımızdan çok parlak değil, ancak bilginin bu kadar kısa bir süre içinde ne kadar ilerlediğine dair kanıt.

Daha fazla insan, ilaçların bir fiziği en üst düzeye çıkarmada uzun vadeli başarı açısından eğitim, genetik ve beslenmenin yerini aldığını fark etmeye başlıyor. Bu anlaşmazlığın mideumda ne kadar ileri geri gittiğini anlamak zor. Bay Olympia’daki ilk 10’daki herhangi bir bireyin uyuşturucu olmadan bu düzeyde rekabet edebileceğini düşünmek nezakettir, ancak anlaşmazlık sürdürülür. Bir vücuda zayıf beslenme verebilirsiniz ve yine de cevap verecektir. Bir kedi gibi antrenman yapabilir ve hala büyüyebilirsiniz. Ama ilacı al ve hepiniz Ronnie Coleman gibi görünmeyi unutabilirsiniz.

Hayranlar, hatta sıradan meraklılar bile, bugün vücut geliştirmenin gerçek sporunu çok daha fazla anlıyor gibi görünüyor. 10 yıl kadar kısa bir süre önce bile yıl boyunca çeşitli şovlardaki yerleşimler üzerinde birçok anlaşmazlık vardı. Son hafızada bu hoşnutsuzluğu görmedik. Hayranların gözleri nihayet sonuçlara karar veren yargıçlar kadar eğitimli olmaya başlıyor. Elbette, hala Kevin English veya çok daha yakın zamanda, Jay Cutler, bir hediye al, ancak 1. ve 2. yerlerle ilgili olduğunda, hayranların sadece yargıçların ne gördüğünü görmediklerinde, bir rakibin neden ve nasıl olduğunu anlıyorlar. bir bakış elde edebildi.

Bazı açılardan vücut geliştirmenin eski günlerini özlüyorum. Sporcular hayattan daha büyük görünüyordu ve birçok durumda. Ancak bugün, gıda zincirinin tepesini ve aşağı doğru gerçekten tanıyabilir ve etkileşime girebiliriz. Nihayetinde hepimiz bir şeyin parçası olmaya çalışıyoruz. Vücut geliştirme bize her zamankinden daha yakındır ve vücut geliştirmeyi takip eden herkes buna bağlıdır. Bazılarının vücut geliştirmenin çok daha fazla olmasını istediği ana akım sporların aksine; Eski okul gizemini yeni okul sosyal medyası ve hayran zekası ile kaynaklayan vücut geliştirmenin niş ve butikliği. Bu konuda hiçbir hata yapma: Vücut geliştirmede hala sırlar kaldı. Onları görmek için her zamankinden daha sert görünmelisin.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.