Alicia Jessop, 6 Mart 2020’de Spor ve Rekreasyon Hukuku Derneği Başkan-Seçimi

atadı, Spor İdaresi Doçenti Alicia Jessop, Spor ve Rekreasyon Hukuku Derneği (SRLA) Başkanı seçildi. Randevu, daha önce derneğin yönetim kurulunda büyük üye denetleme onurları ve ödüller olarak görev yapmak da dahil olmak üzere derneğe aktif olarak katıldıktan sonra geliyor.

“Bunu alanım için özel bir fırsat olarak görüyorum çünkü spor yasası hala ortaya çıkıyor. [Spor hukukunun] nereye gittiğine dair yöntemi ve konuşmayı yönlendiren bu organizasyonun yönetiminde olmak bir onurdur ”diyor Jessop. “Dünyanın dört bir yanındaki akranlarla işbirliği yapmak ve hepsini Pepperdine’deki sınıfa geri getirmekten çok mutluyum.”

Derneğin Kentucky, Louisville’deki yıllık konferansında üyeler adaylıklarını paylaştı ve Churchill Downs’taki ödül ziyafetinde Jessop’u cumhurbaşkanı olarak doğruladı. Pozisyon üç yıllık bir döneme hizmet eder ve yıllarca süren büyüme ve spor hukuku pedagojisinin iyileştirilmesi yoluyla ilişkilendirir.

Jessop, araştırması spor, servis medyası ve hukukun kesişimine odaklanan lisanslı bir avukattır. Ayrıca, NCAA Bölüm I seviyesinde intercollegiate spor yönetişiminde kadın ve azınlık liderliğini ve spor raporlamasında kadın temsilini de takip etti. Araştırmasını çeşitli konferanslarda sunmanın ötesinde, Washington Post, Forbes ve Athletic’de birçok makale yayınladı. Ayrıca spor hukuku ve işleri hakkında yorum ve analiz sağlamak için sık sık televizyon ve radyoda yer almaktadır.

SRLA, spor ve rekreasyonun yasal yönleri ile ilgili bilgilerin incelenmesi ve yayılmasını da amaçlamaktadır. Dernek, farklı eğitim ve deneyimsel geçmişlerden gelen çeşitli üyeleriyle özel ve kamusal spor ve rekreasyon ortamlarında akademisyenlere ve profesyonellere hizmet vermektedir. Dernek hakkında çok daha fazla bilgi edinmek için SRLA web sitesini ziyaret edin.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.